9 wrzesień 2020

Kolejny raz tatrzańscy ratownicy sprowadzili z Rysów turystów

W nocy z wtorku na środę ratownicy TOPR sprowadzali z Rysów dwójkę turystów którzy nie Poradzili sobie z trudnościami najwyższego szczytu w Polsce i poprosili o pomoc. Akcja zakończyła się o godz. 2 - poinformował w środę PAP dyżurny ratownik TOPR.
Koronawirus
wielkopolskie
7038
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Jak powiedział w środę PAP ratownik dyżurny TOPR, para turystów nie była odpowiednio przygotowana do takiej wyprawy i przeceniła swoje możliwości. Ponadto nie mieli odpowiedniego oświetlenia.

"Młodzi turyści nie doszli na szczyt, a do tak zwanej Buli pod Rysami skąd postanowili wracać. Jednak nie mieli odpowiedniego oświetlenia i poprosili a ratowników o pomoc. Około godz. 21 dotarł do nich ratownik dyżurujący przy schronisku nad Morskim Okiem i bezpiecznie sprowadził ich na dół" - powiedział PAP ratownik dyżurny TOPR.

W nocy z poniedziałku na wtorek w Tatrach miały miejsce dwie podobne akcje, gdzie turyści źle zaplanowali swoje wycieczki i w nocy prosili ratowników o pomoc przy zejściu. Jedna akcja miała również miejsce na Rysach, a kolejna w słowackiej części Tatr na Polskim Grzebieniu.

Ratownicy apelują do turystów aby planowali wyprawy tak, aby wrócić w bezpieczne miejsce przed zmrokiem. Poruszanie się po szlakach po zmroku Tatrzańskim Parku Narodowym jest zabronione.(PAP)

Autor: Szymon Bafia

szb/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
7038
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rawiczu