patronat medialny

Młodzi zawodnicy z Zamościa i Chełma najlepsi w pierwszych Piłkarskich Turniejach Wolności

fot. nadesłane
Drużyny DKS Gaudium Zamość i Kłos Chełm wygrały pierwsze turnieje eliminacyjne tegorocznej edycji Piłkarskich Turniejów Wolności. Oba zespoły zapewniły sobie miejsca w turnieju finałowym, który odbędzie się 9 października w Zamościu.
Ekipa DKS Gaudium okazała się najlepsza w turnieju w Tomaszowie Lubelskim, gdzie w finale zwyciężyła GKS Pogoń 96 Łaszczówka 2:1, a Kłos Chełm, w turnieju w Izbicy, rozbił w decydującym spotkaniu UKS Jedynkę Krasnystaw 2012 5:0. Trzecie miejsca zajęły drużyny TKS Tomasovii Tomaszów Lubelski po wygranej z TKS Huczwą Tyszowce 4:1 oraz UKS Jedynka Krasnystaw 2013/2014 po zwycięstwie 3:0 z SP Izbica. Z tytułów królów strzelców cieszyli się Aleksander Król (DKS Gaudium, 19 goli) i Szymon Gawrzak (Kłos, 8 goli). Z kolei najlepszymi bramkarzami turniejów uznano, w Tomaszowie Lubelskim Macieja Sikorę z GKS Pogoń 96 Łaszczówka, a w Izbicy Dominika Koniuszewskiego z Kłosa Chełm.

Z podziwem przyglądałem się młodym zawodnikom w Tomaszowie Lubelskim i Izbicy, bo nie tylko ich umiejętności, ale również ambicja i wola walki były naprawdę imponujące. Gratuluję tym, którzy okazali się najlepsi, ale również tym, którzy zostali pokonani. Cieszę się, że turnieje odbywają się przy odpowiedniej oprawie, a dzieci z małych miejscowości i wsi mogą zagrać na pięknie przygotowanych obiektach – mówił Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, patron honorowy turniejów.

Kolejne turnieje eliminacyjne zaplanowane są w Parczewie (17 września), Łomazach (18 września), Turobinie (25 września) i Międzyrzecu Podlaskim (1 października). Gospodarzem wielkiego finału, który zaplanowany jest na 8 października, będzie w Zamość. W turniejach grają dziewczynki w wieku do lat 12 oraz chłopcy w wieku do lat 11. W każdym z turniejów eliminacyjnych może wziąć udział maksymalnie szesnaście drużyn składających się z dziesięciu zawodników. Mecze są prowadzone przez licencjonowanych sędziów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Każdemu z Piłkarskich Turniejów Wolności towarzyszy Sportowy Piknik z Historią Polski.

Tam odbędą się panele historyczne, podczas których dzieci i młodzież mogą zapoznać się z historią lokalnych bohaterów walczących o niepodległość Polski. Jest też sporo animacji sportowych oraz pneumatycznych atrakcji dla najmłodszych – mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro, które jest organizatorem rozgrywek.

Piłkarskie Turnieje Wolności współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem wydarzenia jest Lubelski Związek Piłki Nożnej. Cykl turniejów Patronatem Honorowym objął wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. W projekt zaangażowane są również lokalne samorządy, na terenie których odbywają się turnieje. W ubiegłym roku Piłkarskie Turnieje Wolności oraz Finałowy Turniej Wolności zdobyły tytuł najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z małych miasteczek i wsi w województwie lubelskim.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Rawicz
1.7°C
wschód słońca: 07:46
zachód słońca: 15:43
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rawiczu

kiedy
2022-12-16 18:00
miejsce
Dom Kultury, Rawicz, ul. Targowa 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-17 17:00
miejsce
Zespół Placówek Kultury w...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-04 18:00
miejsce
Dom Kultury, Rawicz, ul. Targowa 1
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-01 16:00
miejsce
Dom Kultury, Rawicz, ul. Targowa 1
wstęp biletowany