29 listopad 2021

Złodziejka, która z mieszkania seniora wykradła pieniądze została zatrzymana

Złodziejka pod pozorem dawnej znajomej rodziny weszła do mieszkania starszego mężczyzny i go okradła. Policjanci z Rawicza po opisie zapamiętanym przez pokrzywdzonego oraz świadków szybko wytypowali sprawczynie. Był to „strzał w dziesiątkę”. 28-latka z gminy Miejska Górka już usłyszała zarzuty, za które grozi jej do 5 lat więzienia. Znaczna część skradzionego mienia została odzyskana i zwrócona pokrzywdzonemu.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło 27 listopada br. około godziny 19.00. Dyżurny jednostki został powiadomiony koło 22.00 przez mieszkańca Rawicza, że został on okradziony przez młodą kobietę, którą wpuścił do swojego mieszkania ponieważ ta przedstawiła się jako dawna znajoma jego brata, który już nie żyje. Dodatkowe zaufanie wzbudził fakt, że kobieta w rozmowie wspomniała, że jest policjantką i musi opuścić mieszkanie bo śpieszy się na służbę.

Pokrzywdzony 76-latek zrelacjonował przebieg wizyty nieznajomej i wszystko wskazywało na to, że podczas wizyty kiedy wyszedł z pokoju gościnnego zrobić herbatę ta musiała wykorzystać sytuację. Sprawczyni wykradła z kredensu portfel, w krótszym znajdowały się pieniądze w kwocie 5400 złotych. Z mieszkanka zniknęła również karta kredytowa. 76-latek przyznał, że o kradzieży zorientował się wówczas kiedy rozmawiał ze swoją znajomą przez telefon i opowiedział o zaistniałej sytuacji. Znajoma okrzyczała go, że nie powinien obcych wpuszczać do domu ponieważ nie wiadomo, czy to nie była złodziejka. Kiedy po rozmowie sprawdził miejsce, w którym trzymał pieniądze tam już ich nie było.

Rawiczanin podczas składania zawiadomienia dokładnie opisał rysopis sprawczyni co pokrywało się z opisem podawanym również przez świadka zdarzenia. Zapamiętane szczegóły z wyglądu złodziejki pozwoliły policjantom na wytypowanie sprawczyni. Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że funkcjonariusze „mieli nosa”.

Kradzieży dokonał 28-latka z gminy Miejska Górka, która już następnego dnia usłyszała zarzut. Kobieta w noc po kradzieży straciła 1000 złotych bawiąc się po lokalach i korzystając ze skradzionej gotówki. Pozostałe pieniądze zostały jej odebrane i zwrócone pokrzywdzonemu.

28-latka w przeszłości miała już niejednokrotnie konflikt z prawem, tym razem grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rawiczu

kiedy
2022-05-26 18:00
miejsce
Dom Kultury, Rawicz, ul. Targowa 1
wstęp biletowany