27 lipiec 2020

Złodzieje części samochodowych zatrzymani

fot. KPP Rawicz
Rawiccy policjanci zatrzymali czterech złodziei części samochodowych. Sprawcy wywozili swoje łupy z terenu zakładu mechanicznego w Rawiczu. Odbiorcą skradzionych części był właściciel warsztatu w Nowym Sączu. Znaczna część skradzionego mienia została odzyskana, straty wyceniono na 33 tysiące złotych. Sprawcy usłyszeli zarzuty, nie unikną konsekwencji prawnych.
Koronawirus
wielkopolskie
7289
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Czterech mężczyzn w wieku od 19 do 46 lat usłyszało zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Sprawcy od 9 do 21 lipca br. dwukrotnie okradli warsztat samochodowy a raz włamali się do mieszczącej się tam hali magazynowej. W ręce policjantów wpadli gdy chcieli dokonać kolejnej kradzieży. Łupem dla złodziei były między innymi drzwi, zderzaki, poduszki powietrzne czy szyby. Skradzione części ładowali na busa i wywozili w rejon powiatu nowosądeckiego do innego warsztatu samochodowego. Wszyscy sprawcy są mieszkańcami powiatu Nowy Sącz, mężczyźni ci w Rawiczu byli na delegacji, pracowali przy budowie widać chcieli dorobić szkoda tylko, że w nielegalny sposób.

Straty wycenione przez pokrzywdzonego to 33 tysiące złotych. Znaczą część skradzionego mienia odzyskali rawiccy kryminalni, zostały one odnalezione właśnie na terenie warsztatu w powiecie nowosądeckim u najstarszego ze sprawców. Każdy z zatrzymanych usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Wobec 46-latka zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
7289
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rawiczu