23 czerwiec 2020

Włamywacz zatrzymany

39-latek z powiatu górowskiego stanie przed sądem. Rawiccy kryminalni udowodnili mu, że włamał się do domu oraz wyciął katalizator z mitsubishi. Mężczyzna w przeszłości miał już konflikt z prawem, tym razem grozi mu do 10 lat więzienia.
Koronawirus
wielkopolskie
6842
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kryminalni prowadząc działania operacyjno-dochodzeniowe wpadli na trop włamywacza. Zatrzymany sprawca to 39-latek z powiatu górowskiego. Mężczyzna ten ma na swoim koncie włamanie do domu w Bojanowie oraz kradzież katalizatora z auta.

Do włamania do budynku jednorodzinnego, który jest w trakcie budowy w miejscowości Bojanowo doszło z 17 na 18 czerwca br. Sprawca wyciął piankę mocującą okno, wystawił je i wszedł do środka. Z pomieszczeń wykradł kosę spalinową oraz skrzynki z narzędziami, których łączna wartość wyniosła 880 złotych.

Kilka dni później zostaliśmy powiadomieni, że z samochodu marki Mitsubishi Pajero zaparkowanego w Gołaszynie złodziej wyciął katalizator powodując straty 1500 złotych.

Rawiccy kryminalni ustalili, ze oba te przestępstwa popełnił 39-latek. Mężczyzna skradziony katalizator sprzedał w punkcie skupu złomu w powiecie górowskim za 350 złotych. Kosę spalinową oraz narzędzia sprzedał za 300 złotych przypadkowo napotkanemu mężczyźnie w Wąsoszu. Pieniądze jak twierdzi stracił na jedzenie oraz picie.

39-latek w przeszłości miał już konflikt z prawem, teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
6842
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rawiczu