3 wrzesień 2020

Ukradł szpitalny wózek do posiłków, miał mu posłużyć do przeprowadzki

Policjanci zatrzymali 45-latka z gminy Miejska Górka, który ukradł  szpitalny wózek do rozwożenia posiłków. Mężczyzna ma na koncie również włamani do garażu, z którego wyniósł rower, materac, leżak i kilka innych drobnych rzeczy. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego manie. Sprawca miał już konflikt z prawem tym razem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
wielkopolskie
7038
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Rawiccy policjanci zostali powiadomienie, że sprzed szpitalnej kuchni skradziono wózek do rozwożenia posiłków, warty 1500 złotych. Kilka dni później podczas nocnego patrolu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę pchającego taki wózek. Podczas legitymowania, okazało się, że jest to skradziony wózek. Mężczyzna oświadczył, ze pożyczył go sobie i właśnie zamierza oddać. 45-latek od pewnego czasu mieszka w Rawiczu, gdzie wynajął mieszkanie. Wózek miał mu posłużyć do przewożenia przedmiotów, którymi wyposażał nowe mieszkanie

Podczas prowadzonego postępowania policjanci udowodnili mężczyźnie również włamanie do garażu przy ul. Westerplatte w Rawiczu. 45-latek ukradł z niego rower, materac, leżak, torbę rowerową z rzeczami osobistymi na szkodę mieszkanki Rawicza. Wartość łupów wynosiła 2550 zł. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, którymi między innymi sprawca wyposażał swoje nowe „gniazdko”.

Mężczyzna już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. Za włamanie i kradzież grozi mu do 10 lat więzienia. Rawiccy policjanci ustalają, czy 45-latek nie ma na koncie więcej włamań.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
7038
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rawiczu